Майстер-класи

Майстер-клас "Біскорню"

Біскорню - від французького слова -  багатокутник. У вишивці використовуємо український орнамент- оберіг (восьмипелюсткова  квітка сонця), який означає енергію і нескінченність життя.
Вишиваємо два квадрати в 2 нитки муліне (червоні та чорні). По краю – стібок «бекстіч»
Біскорню можна використовувати як подушечку для голок, маячок для ножиць, новорічну іграшку. Її можна  наповнити ароматними травами, які будуть створювати приємний аромат в приміщенні.


Майстер-клас "Весільні краватки"

Тетяна Протчева, як дизайнер,  працює над створенням весільних аксесуарів оформлених ручною вишивкою.
Краватка - це, без сумніву, одна з основних атрибутів весільного одягу.
Вона підкреслює стиль і додає образу родзинку. Всі ми знаємо, як ретельно чоловіки вибирають цей маленький аксесуар і як багато значення йому надають.
Неповторна авторська розробка дизайнера - це краватка з використанням українських традиційних орнаментів-оберегів.
Створюючи, Тетяна вкладає в кожен виріб певний зміст, використовуючи значення кожного кольору:
Червоний - любов
Жовтий-достаток
Зелений - родючість
Блакитний-здоров'я
Чорний-нескінченність життя
У весільній колекції її робіт ( рушники, краватки, запрошення ) незвично вдало поєднано сучасний стиль і традиції української народної вишивки. У своїх розробках вона використовує архівні фонди свого музею, які по спадщині передала їй її мама.
Ексклюзивні вишиті вироби дизайнера прикрашають гардероби багатьох представників української та зарубіжної еліти!


Майстер-клас "Паперові Берегині"

З давних-давен в Україні так повелося, що задовго до народження дитини мати укладала в колиску вузликову ляльку, яка мала її обжити. Зазвичай ляльку виготовляли з тканини або ниток без допомоги  голок і ножиць. Після народження дитини лялька не залишала місця в колисочці. Вважалось, що вона оберігала від безсоння,усяких хвороб,та інших напастей. Тому цю ляльку називали Берегинею, або обегегом.

Обегіг давали у далеку дорогу чоловіку,сину, брату. Вироблену власними руками ляльку, мати дарувала донечці перед весіллям благословляючи її таким чином на щасливе заміжжя. Зроблена лялька не повинна бути схожа на людину, щоб в неї не міг вселитися злий дух, тому вона робилась без обличчя. За красою ляльки судили про смак та уміння її володарки. Тому в хід шли яскрава тканина, вишивка та буси.

На своєму майстер-класі Тетяна Протчева пропонує зробити Берегиню з яскравих паперових серветок. Ними  можна буде прикрасити святковий стіл будь якої події. А також ці ляльки допоможуть здійснити Ваші бажання!

Майстриня через своїх ляльок бажає добра та здоров я, а також радить ніколи не розлучатись із своїми Берегинями !


Майстер-клас "Сімейний Оберіг"

Хто б міг подумати, що рушник, який ми щодня використовуємо, раніше мав й інше призначення-оберігати. З давних-давен українські жінки вирощували льон та коноплі, виготовляли з них нитки, пряли, ткали та вишивали простенькі узори, які придумували самі. Це були символи Неба, Землі, Сонця. Кожну вишиту річ можна розшифрувати, «прочитати». Закодованим письмом поколінь вважається український рушник. Матері, виряджаючи у далеку дорогу своїх синів. Давали їм хліб, загорнутий у шматок полотна, який згодом нарекли рушником ( від слова рушати).

Тетяна Протчева передає свої почуття побажання добра і здоров я у своїх авторських розробках орнаментів, виконаних на старовинному конопляному домотканому полотні. Майстриня радить не зберігати ці рушники у шафах, а використовувати та прикрашати цим своє життя сьогодні.

Символіка рушників-оберегів

Сонце- запорука життя , добра і благополуччя, зображується восьмипелюстковою розеткою чи квіткою.
Земля - ромбічні знаки.
Вода – нагадує згорнутого вужа.
Крапкою позначається початок...


 

 


 

 

 

 

 


Майстер-класи  проводяться  в музеї вишивки.
 Запис за тел. 0660258878

Мій меседж простий: „Будьте щасливі - перебувайте в гармонії зі світом”